Złocienie, czyli margaretki

zlZłocienie należą do jednych z najbardziej popularnych kwiatów wśród ogrodników. Częstym powodem ich uprawiania jest ich niebywała trwałość kwiatów, które nawet po ścięciu bardzo długo potrafią stać w wazonie. W przyrodzie występuje wiele odmian złocieni, które różnią się między sobą wieloma kształtami. Możemy spotkać je o kwiatach pełnych, półpełnych oraz prostych. Złocienie są zawsze koloru białego z charakterystycznym żółtym środkiem należą do dużych kwiatów, ponieważ ich kwiaty mogą osiągać średnicę osiągającą nawet 10 cm. Złocienie są kwiatami kwitnącymi całe lato, więc pewnie temu zawdzięczają swoją nazwę.
Jakie jest dobre miejsce na posadzenie złocieni?
Nasze złocienie nie potrzebują większych wymagań glebowych ani wodnych. Najlepszym miejscem do ich wysadzania są tereny o bogatym nasłonecznieniu, dzięki czemu będą bardziej obficie kwitnąć. Idealnym miejscem do posadzenia złocieni są rabaty lub grządki z uwagi na fakt, że doskonale potrafią wypełnić puste przestrzenie pomiędzy bylinami. Nadmienić jest też warto, że jeśli po pierwszym kwitnięciu zetnie się je całkowicie, to jeszcze późnym latem zakwitną ponownie jeszcze obficiej. Złocienie możemy również uprawiać w doniczkach, ale musimy pamiętać, by nie dopuszczać do przesuszenia podłoża, oraz raz w miesiącu dostarczać im nawóz.
Jakie kupić sadzonki margaretek?
W kupowaniu margaretek nie należy sugerować się ceną. Wybierajmy tylko sadzonki silne i soczysto zielone w okresie pomiędzy wiosną a jesienią. Nie należy kupować margaretek rozłożystych lub pokrytych czarnymi plamami na liściach, gdyż są to rośliny słabe mogące się nie przyjąć.
Jak sadzić i pielęgnować margaretki?
W pierwszym kroku należy wykopać dół dopasowany do wielkości bryły sadzonki. Otrzymana ziemię z dołku należy pomieszać z kompostem, w celu zapewnienia naszym margaretkom wiele substancji mineralnych do prawidłowego wzrostu. Gdy umieścimy naszą sadzonkę ostrożnie obsypujemy mieszaniną ziemi i torfu tworząc wokół naszej rośliny kopczyk. Następnie podlewamy sadzonkę obficie i przysypujemy ściółką z kompostu, co uchroni naszą roślinę przed nadmiernym przesychaniem. Następnym krokiem jest zapewnienie Margaretkom należytego zapewnienia substancji mineralnych. W tym celu należy nawozić je mączką kostną lub kompostem. Gdy nasze margaretki należą do odmian wysokich, należy je podwiązywać, w celu zapobiegnięcia złamaniom łodyg przez duże kwiaty.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.