A może ogród z dzikimi kwiatami?

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć dziki ogród kwiatowy? Dziki ogród pełen kwiatów wygląda trochę chaotycznie, ale to temu, że dziki kwiat nie może się rozwijać w ściśle kontrolowanym środowisku.
Kwiaty ogrodowe zostały oswojone, że tak powiem. Zostały one uprawiane, będąc pod opieką tak przeciętnego ogrodnika, który nie wie zbyt wiele o ogrodnictwie, chociaż istnieją pewne bardzo delikatne rośliny ogrodowe którym w ogóle trzeba byłoby się o wiele bardziej przyjrzeć. Jednak dzikie kwiaty nigdy nie miały takiej potrzeby, rosną tylko wtedy, gdy okoliczności są dobre dla nich. Jest praktycznie niemożliwe, aby dzikie kwiaty rosły w miejscu, w którym naturalnie nie rosną. To dlatego próby wielu ludzi jeśli chodzi o tworzeniu dzikiego kwiatowego ogrodu idą tak marnie – ich oczekiwania, że dzikie kwiaty „po prostu urosną dziko” bez stworzenia właściwego środowiska są jednak mylne. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć taki ogród kwiatowy, musisz najpierw trzeba określić, jakiego rodzaju kwiaty chcesz w nim mieć.

Chcesz kwiatów łąkowych, leśnych kwiatów, kwiatów które rosną na nadrzecznych bagnach? Można połączyć się niektóre z tych stylów, oczywiście. Można połączyć odmiany kwiatów z łąki z tymi rosnącymi za żywopłotem, jeśli dążysz do pozyskania unikalnego ogrodu. Po wybraniu tego jakie rodzaje kwiatów cię interesują, musisz poczytać na temat tworzenia prawidłowego środowiska. Jeden z najpiękniejszych dzikich ogrodów kwiatowych, jeśli klimat jest odpowiedni jest ogród pełen orchidei. W Tajlandii, wiele storczyków rośnie na korze żywych lub powalonych drzew, więc jeśli masz kilka przesiedlonych pieńków w zacienionych miejscach ogrodu możesz liczyć na wyrośnięcie tam kilkudziesięciu dzikich orchidei.

Najprostszym dziki ogród kwiatowy to ten z kwiatów z łąki, albo tych rosnących na brzegu. Dlatego najpierw trzeba będzie stworzyć odpowiedni staw i rozpocząć sadzenie dziko rosnących żywopłotów wokół. Następnie: zadbać o obecność roślin, Trawy, gleby. Staw może mieć obramowanie z cegły, ale przynajmniej jedna krawędź powinna być błotnista – tak mokre błoto prowadzi do płytkiego brzegu stawu.

Kiedy takie mikro środowiska są gotowe, ale nie wcześniej, można wyjść i poszukać „paszy” dla roślin z podobnych środowisk przeszczepić je do swojego dzikiego ogrodu kwiatowego. Jedna uwaga uwaga tutaj: należy upewnić się, że kwiaty, które chcesz hodować nie są chronione przed ich wykorzenieniem. Jeśli istnieje tylko jedna lub dwie rośliny z tego rodzaju, nie bierz ich. Pamiętaj, że dzikie kwiaty nie są tak odporne, więc powinny być przygotowane na swój nowy dom, trzeba posadzić je jak najszybciej. Staraj się nie pozostawić tego do aż następnego dnia.


Po znalezieniu kwiatów, które chcesz mieć ostrożnie musisz wykopać je z kielnią i wziąć dobrej wielkości kawałek ziemi z korzeniami. Można umieścić to w plastikowej torbie i umieścić to w koszyku. Jest to dobry pomysł, aby zrobić kilka zdjęć kwiatów w ich pierwotnym otoczeniu, tak aby można było się tym zainspirować. Może ci to również pomóc w zapamiętaniu tego co kwiat lubi kiedy przyjdzie czas na zbieranie dzikich kwiatów ogrodowych następnym razem.

Jeśli masz dużą ilość ziemi w ogrodzie a wolisz zrezygnować z dużej konserwacji, drogiego systemu w ogrodzie, warto rozważyć taki dziki ogród, jeśli chodzi o projektowanie tej przestrzeni. Jednak taki ogród kwiatowy wymaga nieco więcej uwagi i planowania na początku procesu, niż mogłoby się wydawać. Najlepiej jest włożyć w to nieco czasu i wysiłku, aby zadbać o swój ogród na początku, tak, abyś mógł potem jedynie nim się cieszyć praktycznie bezobsługowo, przez wiele kolejnych lat.

Pierwszym krokiem w planowaniu projektu dzikich kwiatów w ogrodzie jest wzięcie pod uwagę przestrzeni Czy jest wystarczająco dużo światła słonecznego w ramach ogrodu? Wiele rodzajów kwiatów najlepiej czuje się pełnym słońcu. Czy masz nawadnianie? Twoje kwiaty i rośliny mogą wymagać dodatkowego podlewania, zwłaszcza gdy próbujesz zaklimatyzować je na początku. Upewnij się, że obszar, który będzie przeznaczony do sadzenia musi być pozbawiony chwastów przed rozpoczęciem. Można wyczyścić powierzchnię chwastów przez pielenie lub rozpylanie herbicydu na tym obszarze. Bez względu na to na jaką metodę pielenia postawisz należy usunąć wszystkie z obumarłych roślin przed przygotowaniem gleby do sadzenia. Potem już jesteś gotowy, aby rozpocząć. Pamiętaj, że musisz utrzymać wilgotne podłoże, aż sadzonki osiągną odpowiednią wysokość. Dziki ogród jest piękny, w naturalny sposób, przemyśl go!

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.