Baseny ogrodowe

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak dysponuje miejscem lub funduszami na to, aby zbudować za domem luksusowy basen ogrodowy. Z pomocą przychodzą nam producenci, którzy oferują szeroki wybór gotowych modeli. Poza bogatym asortymentem i możliwością swobodnego wyboru, warto też pamiętać o innej zalecie tego rodzaju basenów. Są one lekkie i możemy je składać, dzięki czemu pusty basen nie będzie w zimie wpływał na estetykę ogrodu. Gotowe baseny ogrodowe możemy wielokrotnie przenosić. Są też o wiele tańsze od modeli budowanych w sposób tradycyjny.

Rozkładanie basenu wymaga niejednokrotnie pomocy, ponieważ na rynku dostępne są dość duże modele basenów stelażowych czy rozporowych. Jeżeli decydujemy się na mały basen rozporowy lub po prostu basen ogrodowy dmuchany, możemy bez problemu rozłożyć go samodzielnie. Po kilku próbach można opanować tę sztukę do perfekcji. Co oferuje nam rynek?
Baseny ogrodowe, które budujemy między innymi z betonu, na trwałe zmieniają aranżację ogrodu. Jeżeli wybieramy basen przenośny, możemy złożyć go lub przestawić w dowolnym momencie. Producenci oferują między innymi baseny ogrodowe drewniane, które znakomicie wpasowują się w aranżacje ogrodów. Na zewnętrznych częściach ścian stosuje się tu materiał imitujący drewno. Są to zazwyczaj baseny stelażowe, czyli najbardziej wytrzymała propozycja, jeśli chodzi o basen ogrodowy do samodzielnego montażu. Są to produkty dość drogie. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na kilkunastu tysiącach. Stawiamy tutaj stelaż z rurek, które podtrzymują konstrukcję wykonaną z PVC. Niektóre modele są dostępne w naprawdę dużych rozmiarach. Jedyną wadą może być tutaj czas, który musimy poświęcić na rozłożenie basenu i napełnienie go wodą. Czasochłonna może być też pielęgnacja, której wymaga tego rodzaju basen ogrodowy.

Inną propozycją, jeśli chcemy sami postawić basen w ogrodzie, są modele rozporowe. Wykorzystuje się tutaj oczywiście siłę rozporową wody, która rozpycha ścianki produktu wykonanego z poliestru oraz PCV. Wszystkie modele mają okrągły kształt. Do niektórych dodawane są drabinki, ponieważ mają naprawdę imponującą głębokość. Materiały, których używa się do produkcji, charakteryzują się wytrzymałością, dzięki czemu dokonujemy zakupu na lata. Mniejszy basen rozporowy możemy nabyć już za kilkaset złotych. Największe kosztują kilka tysięcy złotych.

Najtańszym rozwiązaniem są baseny dmuchane. Taki basen w ogrodzie wprawdzie nie pozwala nurkować, jak ma to miejsce w przypadku modeli rozporowych, ale jest lekki i szybko się rozkłada. Zaletą jest cena oraz fakt, że na rynku dostępne są modele w różnych kształtach i rozmiarach. Taki basen to znakomita opcja, jeśli chcemy zapewnić atrakcję naszym pociechom. Miękkie tworzywo nie spowoduje bolesnego upadku, a płytki poziom wody gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Minusem dmuchanych basenów jest ich słaba wytrzymałość. Można je przypadkowo przebić. Na ich stan wpływa też promieniowanie słoneczne, które osłabia tworzywo.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.