Dzięki roślinom iglastym nasz ogród będzie zielony przez cały rok. Można nadawać im różne kształty, tak aby jeszcze bardziej cieszyły oko. Iglaki mają także wiele innych zalet. Jedną z nich jest bardzo dobry przekrój, który sprawia, że tak naprawdę praktycznie w ogóle nie wymagają przycinania. Nie gubią także igieł, więc jesteśmy zwolnieni z jesiennych porządków w ogrodzie. Iglaki tworzą również bardzo dobre tło dla innych roślin. Można łączyć je z wszystkimi roślinami. Na pewno będą wyglądały bardzo dobrze.
Wybierając iglaki należy pamiętać o tym, że istnieje wiele ich odmian. Pierwszą odmianą są iglaki kolumnowe. Tworzy się z nich przede wszystkim żywopłoty. Idealnie nadają się do tego, aby sadzić je w grupach. Nie stanowi to dla nich żadnej przeszkody. Idealnie sprawdzą się one w dużych ogrodach. Wiele osób z iglaków kolumnowych tworzy również zasłony. To ideany sposób na to, aby oddzielić mniej atrakcyjne części w ogrodzie. Drugim typem są iglaki płożące. Te sadzone są zamiast trawnika. W szczególności powinni się nad nimi zastanowić właściciele ogrodów, które mają wszelkiego rodzaju pochyłości lub skarpy. Trzeci typ iglaków to iglaki o nietypowych kształtach. Będą one idealnie wyglądały w każdym przypadku. Można sadzić je pojedynczo na trawniku. Dzięki temu każdy będzie mógł docenić formę rośliny. Iglaki różnią się od siebie nie tylko formą, kształtem, ale także barwą. Mogą być ono ciemnozielone lub jasnozielone. Pojawiają się także takie gatunki, które mają srebrzysty lub niebieskawy kolor. Wybór powinien zależeć od naszych upodobań oraz od koloru innych roślin, które znajdują się w ogrodzie. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że iglaki, które rosną w miejscach bardziej nasłonecznionych będą miały bardziej intensywne barwy.
Jeśli chodzi o kompozycje z iglaków to warto wiedzieć, że można tworzyć zestawienia klasyczne oraz inne propozycje. W pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o łączenie różnego rodzaju iglaków z berberysami oraz tawułami. Kompozycje o mniej klasycznym charakterze będą miały towarzystwo innych roślin, takich jak róże pnące czy krzewy ozdobne. Wiosną oraz latem wyeksponowane będą kwiaty. Jesienią oraz zimą na pierwszy plan wysuwają się oczywiście rośliny iglaste.
Iglaki nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o glebę. Nie potrzebują zbyt wiele i idealnie sprawdzają się w zwykłej glebie ogrodowej. Jednak tak naprawdę najlepiej jest im w lekko kwaśnej oraz żyznej glebie. Gorzej jest z jodłami. W ich przypadku nie można zapominać o podlewaniu, szczególnie w czasie suszy. Iglaki tego typu nie przeżyją bowiem w takich warunkach. Nie znoszą upałów. Najmniejsze wymagania mają jałowce. Te będą swobodnie rosły nawet w suchych oraz jałowych warunkach. Przy zakupie iglaków należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one kształtne i mają intensywną barwę. Najlepiej byłoby także gdyby podłoże w pojemniku było przerośnięte korzeniami. Korzenie nie powinny natomiast w żadnym przypadku tworzyć zbitej plątaniny pod donicą. Iglak musi mniej jak najmniej uszkodzonych korzeni.