Jak należy się pozbyć kreta?

mole-13299_640Na ogródku pojawił się kret. W jaki sposób należy pozbyć się takiego szkodnika? Istnieję kilka sposobów, które pomogą w zwalczaniu kreta.

Tym razem warto postawić na wibrujące dźwięki. Na czym to polega? Te elektroakustyczne produkty wydawać będą sygnał, którym nam będzie ciężko usłyszeć ale w porównaniu do kreta to taki dźwięk będzie bardzo nieprzyjemny. Należy je umieścić w tych krecich tunelach, które należy włożyć w kopce. Warto dodać także to, że to źródło wibracji.

Co raz częściej wybieranym sposobem na pozbycie się kreta związany jest z klekoczącym wiatraczkiem. W tej sytuacji druty są odpowiednio naprężone na wbitych w grunt palikach. Co prawda, nie będą wydawać żadnego dźwięku ale jednak za pomocą wibracji przenosić będą pewne wibracje do ziemi. Skuteczność działania powinna być związana z tym, że należy je przenosić z miejsca w miejsce. Czemu to ma służyć? Kret do jednego obszaru ich umiejscowienia może się już przyzwyczaić.

Do pozbycia się kreta warto także zastosować specjalną siatkę, którą należy ułożyć na odpowiednią głębokość. W tym przypadku to około od 8 do 10cm. Po tym warto przysypać je ziemią i na końcu obsypać trawą. W takiej sytuacji ta bariera będzie nie do przejścia.

Następny sposób związany jest z kreciołapkami. W tym przypadku chodzi o tym aby zastosować specjalnego rodzaju zasadzki, które są na kształt wydłużonych zapadkach. Dzięki temu można skutecznie zapobiegać temu, żeby kret się nie wydostał ze ,,swojej nory”. Powinno podziałać odpowiedniego na niechcianego szkodnika w ogrodzie.

 

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.