Kwiaty w ogrodzie

Kwiaty w ogrodzie to jego obowiązkowy element, aby mógł prezentować się wyjątkowo i barwnie. Na rynku dostępne są liczne gatunki kwiatów. Które z nich wybrać, aby nasz ogród był kolorowy o każdej porze roku? A może zależy nam jedynie na tym, aby posiadać kwiaty ogrodowe kwitnące w ciepłych miesiącach, kiedy spędzamy czas w ogrodzie? Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim wybierzemy kwiaty do ogrodu.

Zanim zapłacimy za kolorowe kwiaty lub nasiona, powinniśmy upewnić się, że będą one rosły w naszym ogrodzie. Na działce lub za domem możemy mieć glebę, która nie będzie odpowiednia dla wszystkich gatunków roślin. Musimy ją sprawdzić i kupić takie kwiaty ogrodowe, które będą kwitnąć w konkretnych warunkach. Dobór roślin powinien być podyktowany naszymi oczekiwaniami wobec ogrodu czy działki. Jeżeli chcemy, aby teren był kolorowy od wiosny do późnej jesieni, warto zdecydować się na kwiaty ogrodowe, które kwitną w różnych miesiącach i posadzić je w taki sposób, aby gatunki jesienne maskowały puste miejsca, jakie pozostawią kwiaty wiosenne.

Praktycznym pomysłem, aby urozmaicić teren, który zajmują wiosenne kwiaty, jest zakup bylin. Są to wieloletnie rośliny, które powinniśmy odchwaszczać i przesadzać co kilka lat. Byliny to spory wybór kolorów oraz dekoracyjne liście. Na pewno będą ciekawą propozycją w naszym ogrodzie. Są to kwiaty ogrodowe wieloletnie.

Kwiaty w ogrodzie sadzimy tak, aby gatunki ekspansywne nie rosły obok słabszych gatunków. Bujne kwiaty ogrodowe mogłyby zdominować delikatne roślinki. Staramy się też wybierać kwiaty wiosenne, którym jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu. W przeciwnym razie wiosną nie zakwitną. Jeżeli stawiamy na wygodę, lepiej wybrać rośliny o małych wymaganiach. Dzięki temu ogród nie będzie pusty i bezbarwny.

Na rynku znajdziemy kwiaty ogrodowe wieloletnie oraz jednoroczne czy dwuletnie. Te ostatnie kwitną dopiero na następny rok po posadzeniu. Są to między innymi bratki czy niezapominajki. Kwiaty do ogrodu jednoroczne wysiewamy lub sadzimy co roku. Bardzo popularne są tutaj aksamitki, maciejka czy nagietek lekarski, który kwitnie aż do pierwszych mrozów. Kwiaty ogrodowe wieloletnie to między innymi goździki, irysy, margerytki oraz lawenda wąskolistna.

Kwiaty wiosenne, które ozdobią nasz ogród już we wczesnych miesiącach roku, to przebiśniegi, krokusy czy popularne i uwielbiane przez wszystkich tulipany. Inne wiosenne kwiaty to hiacynty i narcyzy. Delikatna byliną, która ukazuje się już w marcu, jest przylaszczka pospolita. Wiosenne kwiaty kwitnące w marcu to także fiołek czy zawilec. Późną wiosną zakwitną bratki, stokrotki, konwalie, piwonie, nasturcje i mieczyki.

Kwiaty w ogrodzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy ich podlewać raz na jakiś czas. Piękne i zadbane kolorowe rośliny z pewnością staną się niezastąpioną ozdobą. Odpowiednio dobrane kwiaty do ogrodu będą nadawać mu barwy przez cały rok. Wystarczy wybrać właściwe gatunki i wspomagać ich rozwój poprzez systematyczną pielęgnację.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.