Ogród to Twoje miejsce na odpoczynek

garden-250955_1280W czasie zimy nie tylko dzieci się nudzą – dorośli także i to nieraz bardziej niż dzieci. Przyzwyczajeni do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej otaczającej nas przyrody wiosną i latem czujemy się o wiele lepiej niż w czasie jesiennych deszczowych dni, czy zimowych wieczorów.  To przecież jesienią i zimą dopada nas depresja, zły nastrój i nie mamy ochoty na nic, poza leżeniem pod ciepłym kocem.
Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie ogrodu na czas wiosenno-letni. Po ciężkim dniu w pracy, możemy w ciszy i spokoju zasiąść w przydomowym ogrodzie i odpoczywając, a jednocześnie regenerując siły na dalszą część dnia, delektować się smakiem kawy czy orzeźwiającego napoju. Wskazane jest także korzystanie z ogrodu czy usytuowanych w nim altanek wczesnym rankiem, przed rozpoczęciem pracy, aby w pełni sił i pozytywnej energii móc poświęcić się przez kolejne kilka godzin pracy zawodowej.
Każdy z nas dobrze wie, że kolor zielony uspokaja, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz dodaje nam pozytywnej energii. Dlatego tak ważne jest, aby w naszym ogrodzie nie zabrakło tej barwy kojącej wszelkie nerwy, ból czy poprawiającej zły nastrój.
Stąd też szczególnie polecane do ogrodu są wszelkiego rodzaju iglaki, posiadające różne odcienie zieleni. Począwszy od tych najjaśniejszych a na mocnym, wyraźnym odcieniu zieleni kończąc. Wodząc wzrokiem po różnych odcieniach tej barwy możemy poczuć się jak w bajce. Wskazane są także rośliny kwitnące, jednak nie przesadzajmy z ich nadmiarem, bo atmosfera może zrobić się aż nadto słodka, a wręcz mdląca.
Ogród to także miejsce, gdzie w czasie letnich dni spędzamy miło czas w gronie rodziny czy znajomych. Zadbajmy o to, aby ten czas upływał nam w naprawdę miłej atmosferze. Jeśli lubimy grillować – a z pewnością tak jest – warto zainwestować w murowany grill, który będzie usytuowany w specjalnie przeznaczonym do spotkań towarzyskich miejscu. Teren ten warto ozdobić lampami, które nadają oryginalnego uroku i wprowadzą nas w świetny klimat spotkań. Jeśli natomiast dysponujemy jeszcze oszczędnościami, można zakupić ozdobną figurkę spełniającą funkcję fontanny. Szum spływającej wody będzie dawał rewelacyjne odczucia i odprężenie.
Dla osób lubiących spędzać wiele czasu na pracach w ogrodzie polecane są oczka wodne. Nie chodzi tutaj o jakieś duże oczko, ale nawet symbolicznej wielkości i odpowiednio zaaranżowane na pewno wzbudzi zachwyt odwiedzających nas gości. Ozdobione pięknymi, kolorowymi kamieniami z pływającymi w środku złotymi rybkami przyniesie radość nie tylko gospodarzom ale i gościom.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.