Usiądź wygodnie w ogrodzie

Chyba każdy lubi spędzać czas wśród woni kwiatów i cienia, który dają drzewa w ogrodzie. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, czytania książek, czy spotkań ze znajomymi i rodziną przy wspólnym grillu. Jednak, by czas ten był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o odpowiednie siedzisko. Ławki, krzesła i fotele ogrodowe nie muszą być nudne i w kolorze jednolitego drewna. Mogą być wygodne i stylowe. Oto przykłady wyjątkowych siedzisk:

1. Meble z metalowej plecionki
Są romantyczne i piękne, wpisują się idealnie w styl eleganckich ogrodów. Najlepiej prezentują się meble z plecionki w białym kolorze.

2. Wiklinowe fotele
Wiklina jest ponadczasowe i pasuje do każdego typu ogrodu. Można wyłożyć je poduszkami, by wyglądały jeszcze lepiej. Ponadto będą wtedy o wiele wygodniejsze, a czas w nich upłynie szybko i przyjemnie.

3. Ławka wgłębnik
Do wykonania takiej konstrukcji potrzebujemy nieco więcej przestrzeni. Możemy zrobić ją w rogu podwórka lub w jakimś zacisznym miejscu ogrody, w którym możemy zamontować ścianki wgłębnika. Tego typu ławka to stylowy i oryginalny pomysł. Ponadto jest bardzo wygodna i z pewnością zrobi wrażenie na przybyłych gościach. Wokół wgłębnika warto posadzić kwiaty. Stworzy to intymną, przytulną i pachnącą przestrzeń.

4. Huśtawka
To ponadczasowy mebel, który idealnie wkomponuje się w wystrój każdego ogrodu. Huśtawka to gwarancja udanego wypoczynku. Nie tylko zapewni świetną zabawę dzieciom, ale również komfort i wygodę dorosłym.

5. Siedziska z kamieni
Nie są tak wygodne jak drewniane ławki, czy krzesła z wikliny. Jednak bardzo dobrze wkomponowują się w wystrój ogrodów i nie widać na nich zabrudzeń. Dodatkowo, gdy pokryje je mech, mają jeszcze więcej uroku. Świetnie sprawdzają się przy paleniskach. Genialnie pasują również do ogrodów urządzonych w stylu angielskim.

6. Drewno naturalne
Wprowadza do ogrodu sielski klimat rodem z firmowej wioski. Można wykonać z niego zarówno ławki, jak i krzesła. Bardziej wytrawni majsterkowicze stworzą z nich również stylowe huśtawki.
Jeśli już zdecydujemy na typ siedziska do naszego ogrodu warto zabrać o detale, które nadadzą mu uroku i umilą spędzany w nim czas. Warto zainwestować w poduszki, które nie tylko świetnie wyglądają na ogrodowych ławkach i krzesłach, ale również poprawiają komfort siedzenia. Biała ławka pięknie skomponuje się z marynistycznymi wzorami. Natomiast na brązowym drewnie świetnie wyglądają jasne dodatki. Na uwagę zasługują również lampiony i lampki ogrodowe. Będą pięknie wyglądać po wschodzie słońca, podczas rodzinnych grillów, ognisk, czy romantycznego wypoczynku we dwoje. W ogrodzie pięknie wyglądają drewniane dodatki. Skrzynki na kwiaty, drewniana studnia, altanka, czy pergola, na której zawiesimy doniczki lub lampiony, sprawdzą się w każdym ogródku. Ogród, tak jak dom, możemy urządzić według konkretniej koncepcji i stylu, którego kluczem są drobne dodatki.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.