Ogród – miejsce relaksu i rekreacji dla rodziny

little-gardener-1022435-mOgród to nie zawsze miejsce gdzie rosną tylko kwiaty, krzewy i drzewa, a mała ławeczka ma przypominać o tym, że ktoś w danym domu mieszka. W ogrodzie nie musimy mieć idealnie przygotowanych grządek na kwiaty, ani równo przystrzyżonych krzewów. Ogród może być wyjątkowym miejscem do spędzenia czasu z rodziną. Nie ważne czy nasz posesja jest ogromna, czy mamy tylko kilka-kilkanaście metrów kwadratowych. Można z nich wyczarować niezwykle i bardzo ważne miejsce dla rodziny. Większe ogrody dają więcej możliwości, gdyż metraż pozwala na bardziej obszerny plan aranżacji terenu. W dużym ogrodzie oprócz krzewów można znaleźć miejsce na wiele atrakcji, jak boisko, mały plac zbaw, czy altana.

Ogród to miejsce spotkań

W otoczeniu zieleni, spokoju i pięknych zapachów warto wybudować drewnianą altanę lub latem postawić stolik, krzesła oraz ławeczki. Do tego przygotowane miejsce na ognisko lub wymurowany, czy też zakupiony w sklepie grill, może sprawić, że w łatwy sposób uzyskujemy miejsce do spotkać. Chyba nie ma rodziny, która nie lubiłabym grillować w ciepłe weekendy. Warto więc przygotować taki zakątek. Altana daje gwarancję, że nawet jeśli zacznie padać, to impreza może trwać w najlepsze, a jeśli dodatkowo zakupimy lub wybudujemy zabudowaną altanę z wmontowanym ogrzewaniem, to ciepłą kawą pośród zaśnieżonego ogrodu możemy cieszyć się również w najzimniejsze dni.

Ogród to plac zabaw dla dzieci

W mniejszym, czy większym ogrodzie przy domu, w którym mieszkają dzieci zawsze warto znaleźć trochę miejsce na plac zabaw. Wystarczy mała huśtawka, czy trampolina. Do tego trochę zieleni, piaskownica i plac zabaw gotowy. Jeśli mamy nieco większe podwórko to można również dodać zjeżdżalnię, a także wybudować basen dla dzieci, ewentualnie w sezonie letnim postawić basen dmuchany. Najmłodsi wymagają sporej uwagi, dlatego też przy wyznaczonym placu zabaw warto postawić ławeczkę, aby rodzic lub opiekun mógł obserwować najmłodszych. Huśtawkę, trampolinę, czy zjeżdżalnię należy ustawić w sporej odległości od niebezpiecznych dla dzieci miejsc. Najlepiej z dala od krzewów i drzew.

W ogrodzie można uprawiać sport

Niewątpliwie mały ogród to pewne ograniczenia i zorganizowanie tutaj większego placu zabaw dla dzieci jest mało możliwe, tym bardziej, jeśli dodatkowo chcemy zagospodarować trochę miejsca na miejsce do uprawiania różnych sportów. Plac do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, koszykówkę, czy inne gry sportowe wcale nie musi być wielkości normalnego boiska. Wystarczy dobrze przygotowany teren, najlepiej z dobrej jakości podłożem i boisko gotowe. Zamiast dni spędzonych przed komputerem czy telewizorem, można wspólnie grać i bawić się przez cały dzień.

Miejsce rozwoju i zdrowia

Duża posesja daje wiele możliwości, a jedną z nich jest posadzenie drzewek owocowych i krzewów z malinami, czy truskawkami, jak również warzyw, czy ziół. Osoby, które mają dzieci lub wnuki, a dodatkowo sporo czasu wolnego, ewentualnie ich hobby to ogrodnictwo, mogą przygotować własny ogród. Miedzy zabawą z dziećmi, uprawianiem sportów, czy grillowaniem ze znajomymi warto znaleźć chwilę na posadzenie krzewów, warzyw i ziół. Samodzielnie posadzona i zebrana marchew bez nawozów to świetny sposób na zdrowe życie, którego powinno uczyć się młodsze pokolenie. Ponadto warto również zasadzić pełne aromatu zioła, które tez można wykorzystać w kuchni.

Ogród to piękno

Od dawna wiadomo, że piękne otoczenie wprawia nas w lepszy nastój. Jeśli więc otacza nas piękna zieleń i cudownie pachnące kwiaty, a także krzewy i drzewa owocowe, to od razu jesteśmy szczęśliwsi. Zimą, gdy drzewa tracą liście, ogród, a w zasadzie głównie drzewa iglaste, które cały czas są zielone można np. ozdobić lampki, co sprawia, że czujemy się jeszcze lepiej. Na spacery z najmłodszymi domownikami, nie musimy wyruszać gdzieś daleko. Wystarczy spacer po pięknym ogrodzie i gotowe. W ogrodzie można też zorganizować wspaniały piknik i liczne atrakcje dla najmłodszych, a także najstarszych domowników, którzy siedząc na ławeczce będą mogli rozkoszować się ulubioną herbatą, dobrą książką i wspaniałymi widokami.

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.